Tüketici Hakları ve İade

İADE SÜRESİ KAÇ GÜNDÜR?
Satın almış olduğunuz ürünleri tahrip etmeden , kullanmadan ve ürünün tekrar satılabilirliğini bozmadan , teslim tarihinden itibaren yedi ( 7 ) gün süre içinde sebep belirterek iade yapabilirsiniz.

İADE ŞARTLARI NELERDİR?
İade edilmesi için gönderdiğiniz ürünlerde tam olması gereken maddeleri aşağıda bulabilirsiniz.Bu maddelerden herhangi birinin eksik olması durumunda ürün iadesi kabul edilmemektedir.

* Ürünün faturası * İade formu * 7 günlük süre içerisinde iade edilecek ürünlerin ambalajı , varsa standart aksesuarları ile birlikte eksiksiz ve hasarsız olarak teslim edilmesi gerekmektedir. Palermo Parfüm kategorilerinde ürün ve hizmetlerin doğası gereği farklı iade koşulları uygulanabilmektedir.Ürün satın almadan önce genel iade prosedürüne göre farklılık gösteren ürünlerin aşağıda yer alan iade şartları öncelikli olarak geçerlidir. Teknik servisimize gelen ürünlerin iade şartlarına uygun ulaştırılması durumunda ürün tutarlarının iadesi ,ürünün tarafımıza ulaştığı gün işleme alınacaktır.İade tutarının müşteri hesabına yansıma süresi , bankanızın inisiyatifindedir.Kredi kartına yapılan iadeler en geç 1 - 3 hafta içerisinde , havale ile yapılan ödemeler ise en geç 1 hafta içerisinde müşteri hesabına yansımaktadır.

İADE İŞLEMİNİ NASIL YAPACAĞIM?
Satın aldığınız ürünü tarafımıza göndermeden önce iade talebinizi bu sayfamızdaki ürün iade formunu doldurarak tarafımıza bildirmeniz gerekmektedir.Teknik servisimiz tarafından iade ile ilgili gönderim onayının size iletilmesinden sonra lütfen paket ile birlikte size gelmiş olan iade formunu doldurarak ürünü Yurtiçi kargo ile tarafımıza gönderiniz.Ürün iade onay bilgisi size telefon veya mail yolu ile bildirilecektir.Yurtiçi kargo ile yaptığınız gönderimlerde sizden herhangi bir kargo ücreti alınmayacaktır.Diğer kargo firmaları ile yapılan gönderilerin ücreti gönderen müşterimize aittir.Karşı ödemeli gönderimler kabul edilmeyecektir.Teknik servisimize gelen ürünlerin iade şartlarına uygun ulaştırılması durumunda ürün tutarlarının iadesi, ürünün tarafımıza ulaştığı gün işleme alınacaktır.

Ambalajı açılmış ve satılabilirliği bozulmuş olan ürünlerin iadesi alınamamaktadır. * Ürünün orjinal kutusu , ambalajı varsa standart aksesuarlarının eksiksiz ve hasarsız olması şarttır.

Online Alışverişlerde Önemli Güvenlik Unsurları:
Sanılanın aksine, kullanıcıların kredi kartı bilgileri çoğu zaman internet üzerinden yapılan alışverişlerde değil fiziki ortamlarda çalınmaktadır. Bu nedenle kredi kartınızı günlük hayatta kullanırken dikkatli olun, kredi kartı numaranızı, son kullanma tarihini ve CVC (Güvenlik numarası) numarasını başkalarına vermeyin. Restoran, mağaza gibi fiziki ortamlarda çalınan kredi kartı bilgileriyle alışveriş yapmaya çalışan sahtekarlara karşı önlemler alan e-ticaret siteleri bu sahtekarları yakaladıkları anda kredi kartının gerçek sahibiyle irtibata geçmektedirler, bu gibi durumlarda işbirliği yapın. Ay sonu gelen ekstre bilgilerini dikkatli kontrol edin ve size birşey ifade etmeyen alışverişler için firmalarla irtibata geçin. İnternetten alışveriş yaparken bildiğiniz firmaları tercih edin. Bilgi hattı veya müşteri hizmetleri servisi bulunan siteleri tercih edin. Bu sayede aklınıza takılan bütün konular hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz. Internet sitesinde firmanın açık adresinin ve telefonun yer almasına dikkat edin. Bilmediğiniz bir firmadan alışveriş yapacaksanız alışverişinizi yapmadan ürünü aldığınız mağazanın bütün telefon / adres bilgilerini not edin. Eğer güvenmiyorsanız alışverişten önce telefon ederek teyid edin.

palermoparfum.com da Haklarım
palermoparfum.com , bir Palermo Kozmetik servisi olarak tüketici haklarını korumayı en önemli kuralı olarak görmektedir.Bu anlamda, palermoparfum.com dan yapmış olduğunuz alışverişleriniz sırasında yaşadığınız ürün ve servis kaynaklı her türlü sorun , şikayet tarafımızca değerlendirilmekte ve en kısa sürede çözüme kavuşturulmaktadır.